Styl skandynawski

Styl skandynawski

Polacy pokochali styl skandynawski! Jasność, minimalizm, wygoda to najważniejsze cechy tego nurtu. Skąd takie upodobanie do stylu skandynawskiego? Nasłonecznienie w Polsce jest podobne do ilości światła dziennego w Skandynawii. Dlatego też jasne kolory, naturalne materiały i meble vintage są elementami pożądanymi w naszych wnętrzach!

Magia bieli

Biel stała się popularnym kolorem do aranżacji wnętrz w Północnej Europie. Miała rozjaśniać mieszkania od mroku i chłodu panującego w Skandynawii. Z czasem ten trend rozpowszechnił się na całą Europę, a jego popularność nie słabnie! Chcesz, aby Twoje mieszkanie było stylowe, a jednocześnie praktyczne i wygodne? Styl skandynawski to idealny wybór!

Styl skandynawski – czyli jaki?

Jasna kolorystyka, ograniczona ilość mebli i minimalizm to najważniejsze cechy stylu skandynawskiego. Lubisz duże, przestronne wnętrza? Zrezygnuj z firan i zasłon w oknach, a Twoje wnętrze od razu nabierze przestrzeni!

Styl skandynawski to przede wszystkim drewniana podłoga. Drewno jest ulubionym materiałem Skandynawów! Praca z nim jest przyjemna i daje wiele możliwości. Drewno pozwoli Ci wyróżnić Twoje wnętrze i nada mu wyjątkowości. Designerski stół, stolik kawowy, a może dekoracja vintage? Takie elementy sprawią, że mimo popularności tego stylu, Twoje mieszkanie będzie inne niż wszystkie!

Przede wszystkim ekologia

Styl skandynawski mocno stawia na ekologię. Naturalność i dbałość o środowisko są ważną jego częścią. Kamień, wiklina, materiały bawełniane, wełniane to pożądane elementy stylu skandynawskiego. Dzięki nim Twoje wnętrze będzie wygodne i przytulne!

Skandynawski minimalizm

Minimalizm stał się popularnym nurtem nie tylko we wnętrzach, ale również w stylu życia. Natomiast minimalizm to nie są puste wnętrza! Meble z duszą to zawsze dobry wybór! Stara lampa, fotel dziadka, kredens babci. Połączenie nowoczesności z przeszłością nadaje pomieszczeniom magii.

Jak wyróżnić swoje wnętrze??

Jesteś osobą nietuzinkową, cenisz sobie kreatywność? Styl skandynawski daje duże pole do aranżacji. Elementy drewniane, metalowe i ich różnorodne połączenia będą doskonale pasować do jasnych, przestronnych wnętrz skandynawskich. Znajdziemy idealne rozwiązanie dla Ciebie!

 
Chcesz nas lepiej poznać ? Zapraszamy do zapoznania się z stroną “O nas” lub do poznania cięższego i mroczniejszego, a przy tym równie  wyjątkowego Stylu industrialnego / loftowego

Zapraszamy również do śledzenia naszych profili na portalach społecznościowych aby być na bieżąco:

https://www.facebook.com/LoftStylePL/

https://www.instagram.com/loftstylepl/

https://twitter.com/loftstylepl