Styl industrialny

Styl industrialny

Cenisz dużą przestrzeń, minimalizm i kreatywność? Taki jest właśnie styl industrialny, a mieszkania typu loft są jednymi z najbardziej pożądanych! Nie musisz mieszkać we wnętrzu po starej fabryce. Możesz urządzić swój loft tam, gdzie chcesz! Wystarczy kilka elementów, aby Twoje mieszkanie miało charakter industrialny.

Czym jest loft?

Loft to określenie na mieszkanie zrobione w budynku po starych fabrykach, magazynach. Styl loft narodził się w latach 50. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Duża ilość opuszczonych fabryk była przerabiana na mieszkania, a z czasem wnętrza industrialne stały się pożądane jako lokalizacja wielu firm, miejsc pracy artystów.

Minimalizm

Styl industrialny to połączenie wielu sprzeczności. Z jednej strony minimalizm, a z drugiej loft uwielbia meble i pamiątki z duszą. Lubisz odwiedzać targi staroci? Z pewnością znajdziesz tam dekoracje w stylu industrialnym!

Duże przestrzenie

Loft kocha duże przestrzenie. Wysokie okna, wysokie sufity, otwarte przestrzenie bez ścianek, to właśnie wyznaczniki stylu industrialnego. Osoby uwielbiające lofty, to również osoby ceniące sobie wolność.

Duże wnętrza wymagają dobrego oświetlenia. Cechą charakterystyczną stylu industrialnego jest duża ilość lamp, najczęściej metalowych lub szklanych w czarnym zabarwieniu. Dodają wnętrzu ciepła, a także wprowadzają magiczny nastrój. Kochasz żarówki z czarnymi kablami? To właśnie styl loftowy.

Jakie kolory są odpowiednie dla mieszkań w stylu loft? Przede wszystkim jasne – biele, beże, szarości. Niesamowity klimat tworzą odsłonięte mury, cegły, a także wystające rury, metalowe wykończenia. Preferujesz żywsze barwy? Jak najbardziej możesz je dodać do stylu industrialnego!

Jak dobrać meble do stylu loft?

Styl industrialny to wybór odpowiednich materiałów. Są nimi przede wszystkim stare drewno i metal. Must have stylu loft to stół z drewnianym blatem i metalowymi nóżkami! Z pewnością zaskoczy Cię ile możliwości daje połączenie drewna z metalem! Możesz dowolnie zestawiać te elementy ze sobą. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

Do stylu loftowego idealnie pasuje kanapa w odcieniach szarości. Nada Twojemu wnętrzu przyjemności i wkomponuje się w drewniane, metalowe elementy.

Loftowa łazienka

Materiałem stylu industrialnego jest również beton. Beton architektoniczny to bardzo dobry materiał do urządzenia łazienki. W formie płytek możesz go położyć na ściany lub kupić sanitariaty wykonane z tego surowca. Drewno i czarna ceramika dopełnią stylu industrialnego w Twojej łazience!

Dekoracje loftowe

Styl loft to przede wszystkim minimalizm, ale.. dekoracje z duszą zawsze znajdą swoje miejsce w tej aranżacji! Posiadasz w piwnicy starą maszynę do pisania, gramofon, a może drabinę? Takie elementy wyróżnią Twoje loftowe wnętrze!

 

Chcesz nas lepiej poznać ? Zapraszamy do zapoznania się z stroną “O nas” lub do poznania zbliżonego w materiałach lecz odmiennego w wyglądzie Stylu skandynawskiego.

Zapraszamy również do śledzenia naszych profili na portalach społecznościowych aby być na bieżąco:

https://www.facebook.com/LoftStylePL/

https://www.instagram.com/loftstylepl/

https://twitter.com/loftstylepl