Meble loftowe – Jakie powinny być?

Meble w stylu loftowym to przede wszystkim stal i drewno

Loft to duże przestrzenie, które cechuje minimalizm. Nieodłącznymi elementami są wyeksponowane elementy konstrukcyjne, takie jak np. beton czy cegła. Co do mebli loftowych, to najczęściej spotkamy je wykonane z drewna, metalu lub połączenia tych materiałów. Stal którą wykorzystuje się do ich produkcji w zależności od koncepcji może być zardzewiała, surowa, pomalowana wyłącznie lakierem bezbarwnym lub na wybrany kolor – zazwyczaj czarny matowy. Możemy również zastosować stal nierdzewną – zwłaszcza szczotkowaną lub aluminium. Jeśli chodzi o drewno jakie wykorzystuje się aby powstały meble loftowe to zazwyczaj wybiera się drzewa liściaste, a zwłaszcza dąb. Często nazywa się go królem drzew i to nie bez przyczyny. Ma bardzo ciężkie, twarde i trwałe drewno bardzo odporne na eksploatację. Z tego powodu świetnie nadaje się do zrobienia blatu do stołu, schodów czy też podłogi. Przeciętny okres ich życia to ponad 700 lat. Łącznie jest 200 gatunków tego drzewa natomiast w Polsce możemy spotkać tylko 6.

Meble loftowe – Jakość bez kompromisów

Stoły industrialne wykonane z takich materiałów mają sporą wagę. Zazwyczaj około kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów. Przede wszystkim wpływa na to grubość blatu. Jeśli chodzi o konstrukcję stalową, dzięki zastosowaniu kilku rozwiązań można spowodować, że przy zmniejszeniu wagi utrzymamy masywny wygląd. W przypadku surowca jakim jest drewno, taki kompromis będzie niemożliwy. Użyte drewno musi spełniać najwyższe standardy jakości. Przygotowanie drewna o odpowiedniej strukturze, wilgotności, twardości i wymiarach wymaga w wielu przypadkach lat i sporego doświadczenia. Jednak efekty potrafią być niesamowite, a uzyskany efekt daje gwarancję niepowtarzalności i unikalnego produktu końcowego. To właśnie dzięki surowcu jakim jest drewno, każdy z naszych produktów, które znajdą Państwo w sklepie jest unikalny. Każdy z oferowanych produktów możemy oczywiście spersonalizować według Państwa wymagań. 

Czy salon w stylu loftowym musi być zimny?

Myśląc o salonie w stylu loftowym często kojarzymy go z ciemnymi i zimnymi barwami. Natomiast  odpowiednio aranżując wnętrze można uzyskać naprawdę jasne pomieszczenie, które zachowa elementy charakterystyczne dla tego stylu. Znakomity efekt spowodują ściany pomalowane na biało wraz z ustawieniem prostych dodatków loftowych.Dodatki loftowe - kostka, obraz fox

Do dyspozycji mamy również  rzadko jeszcze spotkaną sztukę tworzenia obrazów z blachy. Stworzenie takiego obrazu jest bardzo pracochłonne wymaga wprawy, wyczucia estetyki oraz świadomości ograniczeń maszyny. Każdy element musi być w jakiś sposób połączony z ramą, w przeciwnym razie po prostu wypadnie. Użycie prostych łączników jest niemożliwe  ponieważ zaburzy estetykę. Dlatego też całość dzieła musi być dobrze przewidziana. Zapraszam do zapoznania się z tym tematem dokładniej w artykule Obrazy ze stali jako dodatek do wnętrz loftowych. Same meble loftowe w swojej klasycznej formie, są bardzo uniwersalne. Z łatwością wkomponują się w jasne i ciemne pomieszczenia. Dzięki swojej prostocie dobrze też odnajdą się w pomieszczeniach zaaranżowanych w innym stylu.

Zapraszamy na nasz fanpage na facebooku http://facebok.com/LoftStylePL

   

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *